strony www Mielec GRAV CMS

Od początku stawiamy na momentalnie ładujące się strony www – ich szybkość działania premiuje Google i jest koniecznością przy przewadze wejść z urządzeń mobilnych. Skoro przy WordPressie to dodatkowa usługa, dodajemy do oferty strony www oparte o system GRAV, który oprócz prostoty posiada wbudowane opcje przyspieszające ładowanie.

Komu polecamy strony www z GRAV CMS?

Nam pasuje wszędzie 😉 Idealny jest do witryn, które nie wymagają częstych aktualizacji, jak strony firmowe, osobiste, produktowe i edukacyjne. Zyskuje przy działalności, np. podobnych stron ofertowych, np. kolejnych szkoleń, wydarzeń czy projektów unijnych.

Za jakie funkcje chwalimy GRAV CMS?

Wyróżnia go prędkość ładowania. Osiąga ją dzięki wbudowaniu na stałe wszelkich funkcji przyspieszających i sterujących ładowaniem grafik (m.in. automatyczna kompresja, minimalizacja plików, wbudowany system bufora pamięci i jej czyszczenia).

Wyróżnia go brak bazy danych, a więc wszystkie informacje gromadzi w jednym miejscu na serwerze. To przyspiesza instalowanie strony, przenoszenie jej a nawet klonowanie pod podobne produkty (landing-page). Upraszcza to także wykonywanie kopii zapasowych, co zmniejsza ryzyko utraty danych.

Zobacz przykładową realizację >> fblive.momentalna.pl

Proste jest przestawianie opcji, bo gromadzi je w przejrzystych plikach konfiguracyjnych YAML. Podobnie elastyczne jest dokładanie taksonomii czy własnych pól specjalnych.

Grav stosuje edytory treści zgodne z „Markdown”, co po chwili przyuczenia, pozwala wyeliminować ryzyko rozjechania po wklejaniu z plików MS WORD i przyspiesza wprowadzanie tekstów wyłączając konieczność używania myszy.

A jak GRAV radzi sobie z pozycjonowaniem (SEO)?

Obok błyskawicznego ładowania, GravCMS ma w standardzie regulację adresów URL (’slug'), metadanych oraz przekierowań. Ułatwia wewnętrzne linkowanie. Dostępne są także dodatkowe wtyczki do celów pozycjonerskich.

A jak z wyglądem strony opartej o GRAV?

Po pierwsze, posiada szablony, zarówno oficjalną kolekcję darmowych, jak i systemy stylowania – TWIG i Gantry5. Nie przeszkadza w używaniu frameworków CSS (jak np. Bootstrap, Materialize czy  nasz ulubiony PureCSS).

Grav, jak twierdzą twórcy, jako jedyny CMS ma wbudowane liczne typy ładowanych multimediów oraz dopasowanie do ekranów typu Retina (Apple).

Jak zlecić stronę opartą o Grav CMS?

– Pisz do naszego kierownika projektów Adama – na  [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *